KART GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

Bu metin, sanal alışverişlerinizde kullanacağınız kredi/banka kartlarına ilişkin güvenliğinizin nasıl sağlandığına ilişkin aydınlatma amacı taşımaktadır.

1) UP&FIT, müşterilerini kredi kartı dolandırıcılığına karşı korumayı hedeflemektedir. Müşterilerin bu aydınlatma metni doğrultusunda üzerine düşen özen yükümlülüğüne uyması beklenmektedir.

2) Markamız, müşterilerin kredi kartı bilgilerine ilişkin kesinlikle herhangi bir veri toplamamakta herhangi bir şekilde veri depolanmamakta ve hiçbir şahıs yahut tüzel kişi ile bu kart bilgilerini paylaşmamaktadır.

3) Güvenli ödemeye geçildiğinde, müşterinin internet tarayıcısı banka tarafından şifrelenen bir sayfaya yönlendirilir. Bu sayfanın güvenli olduğu tarayıcının alt satırında yer alan kilit simgesi ile ayırt edilebilir. Bu simgenin bulunduğu ekranda yapacağınız işlemlerin tümü, şifrelenerek korunur ve ancak talimatınız doğrultusunda bu sayfada yer alan bilgiler banka tarafından şifrelenerek kullanılır. Bu bilgiler, alışveriş sitesinden tamamen bağımsız olarak ve 128 bit SSL (Secure Sockets Layer)* protokolü kapsamında şifrelenerek bankaya ulaştırılır. Banka bu doğrultuda, kartın alışverişe elverişli olduğu konusunda onay verir ise alışverişe devam olunur. Bu bağlamda, kredi kartına ilişkin şifreleme yöntemleri sayesinde hiçbir bilgi firma tarafından görüntülenemediğinden bilgiler hem depolanamaz hem de bilgilerin kötü niyetli üçüncü kişilerin elinde geçmesi engellenmiş olur.

            4) Markamız, müşterinin telefonuna SMS ile yahut internet ortamında müşteriye banka tarafından gönderilen şifrelerin firma yetkilisi/müşteri hizmetleri vb. çalışanlar ile paylaşılmasını asla talep etmez. Bu bağlamda müşteriye gelen şifrelerin müşteri tarafından korunması ve banka görevlileri dahil, kimse ile paylaşılmaması önemle rica olunur.

            5) Firmamız, kredi kartı dolandırıcılığına karşı denetlenmektedir. Bu nedenle, sipariş verilirken sipariş formunda doldurulması zorunlu alanların doğru bir şekilde doldurulması büyük önem arz etmektedir. Bu bilgilerin doğru olmaması halinde kredi kartı dolandırıcılığını denetlenmesi bakımından firmamız gerekli bulunduğu durumlarda müşteri yahut banka ile irtibat kurabilecektir.

            6) Müşterimizden aydınlatma metninin okunması ve bu doğrultuda üzerine düşen özen yükümlülüğünü yerine getirmesi beklenmektedir. Müşterinin gerekli önlemleri almaması sebebiyle zarara uğraması halinde firmamız sorumlu olmayacaktır.

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin : info@upandfit.com

*Secure Sockets Layer kırılması mümkün olmayan uluslararası şifrelendirme metodudur.

**Bu aydınlatma metninin tüm hakları UP&FIT markasına aittir, tamamen yahut kısmen kopyalanamaz.